Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки

Для проекту «Внесення змін до детального плану території житлової забудови північної частини смт. Козин Обухівського району Київської області»

1. Замовник

Козинська селищна рада Обухівського району Київської області.
Адреса: 08711, Київська область, Обухівський район, смт. Козин, вул. Партизанська, 2. Тел./факс: (044) 251-65-83, (04572) 394-69

2. Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування
Детальний план території - містобудівна документація на місцевому рівні, що розробляється з метою визначення планувальної організації і функціонального призначення, просторової композиції і параметрів забудови та ландшафтної організації частини території населеного пункту, призначеної для комплексної забудови.
Основною метою документу державного планування є:

  • ­ створення сприятливого життєвого середовища;
  • ­ зміцнення економічної бази місцевої територіальної громади;
  • ­ підвищення рівня життя та якості надання послуг населенню;
  • ­ активізацію підприємницької діяльності;
  • ­ створення нових робочих місць та забезпечення зайнятості населення;
  • ­ розвиток інфраструктури селища.
  • Детальний план території житлової забудови північної частини смт. Козин Обухівського району Київської області розроблено на підставі таких даних:
  • ­ Рішення Козинської селищної ради від 20.02.2018р. №19 «Про внесення змін до детального плану території житлової забудови північної частини смт.Козин Обухівського району Київської області»;
  • ­ завдання на проектування від 2018 року;
  • ­ вихідних матеріалів, наданих Козинською селищною радою;
  • ­ матеріалів аерофотогеодезичних вишукувань, 2018 р. в масштабі 1:2000;
  • ­ даних державного земельного кадастру;
  • ­ натурних обстежень.

В проекті враховано вимоги наступних документів державного планування: Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності»; Водний кодекс України; ДБН Б.1.1-14-2012 «Склад та зміст детального плану території»; ДБН 360-92** «Планування і забудова міських і сільських поселень»; ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів»; ДСП 173-96 «Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів»; ДБН В.1.1-7:2016 Пожежна безпека об`єктів будівництва. Загальні вимоги.»

3. Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

На підставі проведеного аналізу, керуючись розробленою раніше містобудівною документацією (Генеральний план), рішеннями селищної ради та з врахуванням інтересів громади, при розробленні Детального плану території передбачається:
­-* функціональне зонування території загальною площею близько 411 га, розташованої в північній частині селища Козин під житлову та громадську забудови, комунальну, території об’єктів обслуговування, рекреаційні території.

  • Виробничих територій в межах проектування не передбачається;
  • освоєння території під житлову забудову в межах проектування (типи забудови: садибна, блокована та багатоквартирна п’ятиповерхова);
  • ­ виділення територій для розміщення об’єктів обслуговування. На території, що проектується передбачається розміщення освітніх закладів, медичних закладів, закладів громадського харчування та відпочинку, закладів торгівлі, офісних будівель та багаторівневого паркінгу;
  • ­ розпланування та впорядкування вулично-дорожньої мережі із врахуванням топології місцевості, інженерно-геологічних умов, наявності водних об’єктів, тощо. Головною планувальною віссю та магістраллю даного масиву є Центральна проектна вулиця (дамба), що починається від Столичному шосе і обходить територію півколом в північному напрямку до м. Києва. Друга основна планувальна і транспортна вулиця – вул. Проектна І, починається від насосної станції (в південній частині дамби), охоплює забудову з західної сторони і виходить на північну межу масиву. Решта вулиць і проїздів грають другорядну роль і вирішують транспортні, інженерні та пішохідні зв’язки на даній території.;
  • ­ інженерна підготовка та захист території північної частини смт. Козин Обухівського району Київської області, яка здійснюється з метою підготовки території для будівництва на ній об’єктів культурно-побутового призначення громадського обслуговування населення та житлових будинків, доріг, споруд, малих архітектурних форм. Включає наступні першочергові заходи: підсипка території для захисту від підтоплення і затоплення; розчистка та берегоукріплення р. Дніпро, а також стариць і заток р. Дніпро у межах території проектування та власників земельних ділянок; влаштування дощової каналізації закритого типу; відновлення рослинного покрову;
  • ­ встановлення малих архітектурних форм і споруд на головних площах селища, у зоні громадського центру, при вході до парків і скверів, благоустрій та озеленення. Площа озеленених територій загального користування (парків, садів, скверів, бульварів) дорівнює 24,20 га.
  • ­ забезпечення території необхідними мережами та об’єктами інженерної інфраструктури.

Принципові рішення щодо інженерного забезпечення території житлової забудови північної частини селища Козин Обухівського району Київської області, що проектується:

  • Газопостачання. Селище Козин газифіковано. Централізоване газопостачання селища здійснюється від мереж високого тиску ГРС «Безрадичі – Козин». Газопостачання території забудови, що проектується, від існуючих мереж високого тиску. Для зниження тиску з високого до середнього передбачається встановлення газорегуляторного пункту (ГРП), з середнього на низький тиск встановлення будинкових регуляторів тиску газу (КБРТ) та шафових регуляторних пунктів (ШРП).
  • Електропостачання. Для електропостачання житлової забудови проектом передбачається спорудження закритої двотрансформаторної підстанції 10/0,4 кВ, чотирнадцяти комплектних трансформаторних підстанцій 10/0,4 кВ.
  • Водопостачання. В межах території житлової забудови північної частини селища Козин, що проектується, відсутнє централізоване водопостачання. Проектом пропонується будівництво водозабірного вузла, що складається з двох площадок з двома артезіанськими свердловинами кожна, які експлуатують різні водоносні горизонти (сеноман-келовейський (дебіт 25-35 м³/год) та байський (дебіт 25-60 м³/год). При цьому одна площадка (одна пара свердловин) приймається робочою, друга площадка (друга пара свердловин) - резервною. Планується будівництво станції водо підготовлення з резервуарами чистої води та насосною станцією другого підйому.
  • Каналізація. На території, що проектується проектом передбачається будівництво централізованої мережі господарчо-побутової каналізації. Очищення відведених стічних вод пропонується здійснювати на існуючих очисних спорудах селища Козин. Для ділянок садибної забудови, централізоване каналізування яких неможливе чи недоцільне, передбачається використання локальних очисних споруд (септиками), що розташовуються на кожній ділянці. Водовідведення поверхневих вод Відведення поверхневих вод пропонується здійснювати закритою системою зливової каналізації, з відведенням найбільш забрудненої частини стоку на місцеві очисні споруди.

Відповідно до частини першої статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», здійснення оцінки впливу на довкілля є обов’язковим у процесі прийняття рішень про провадження планованої діяльності, визначеної частинами другою і третьою статті третьої. Така планована діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності.

Відповідно до статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» до другої категорії видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля, включено:

  • глибоке буріння, у тому числі геотермальне буріння, буріння з метою зберігання радіоактивних відходів, буріння з метою водопостачання (крім буріння з метою вивчення стійкості ґрунтів);
  • ­ інфраструктурні проекти: будівництво житлових кварталів (комплексів багатоквартирних житлових будинків) та торговельних чи розважальних комплексів поза межами населених пунктів на площі 1,5 гектара і більше або в межах населених пунктів, якщо не передбачено їх підключення до централізованого водопостачання та/або водовідведення; будівництво кінотеатрів з більш як 6 екранами; будівництво (облаштування) автостоянок на площі не менш як 1 гектар і більш як на 100 паркомісць;
  • ­ інфраструктурні проекти: проведення робіт з розчищення і днопоглиблення русла та дна річок, берегоукріплення, зміни і стабілізації стану русел річок;

4. Ймовірні наслідки:

В ході здійснення стратегічної екологічної оцінки мають бути оцінені ймовірні наслідки реалізації документа державного планування детальний план території житлової забудови північної частини смт. Козин Обухівського району Київської області, зокрема:

а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:
Мають бути оцінені наслідки для таких компонентів довкілля: клімат і мікроклімат; геологічне середовище, ґрунти і земельні ресурси; атмосферне повітря; водні ресурси; соціальне та техногенне середовища.

б) для територій з природоохоронним статусом;
Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки оцінити ймовірні наслідки від об’єктів інфраструктури на території та об’єкти природно-заповідного фонду України, їх охоронні зони, території та об’єкти, що мають особливу екологічну, наукову, естетичну цінність та підлягають комплексній охороні.

в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;
Територія на яку розробляється детальний план території розташована на значній відстані від межі сусідніх держав. Транскордонний вплив відсутній.

Питання про транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення не розглядаються.

5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено
Необхідності у розгляданні альтернатив планованої діяльності (у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено) немає. Альтернативи іншого характеру відсутні з огляду на необхідність провадження даної планованої діяльності.

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки.
Основною метою прогнозу є оцінка можливої реакції навколишнього природного середовища на прямий чи опосередкований вплив людини, вирішення задач раціонального природокористування у відповідності з очікуваним станом природного середовища.

Всі методи прогнозування об’єднують у дві групи: логічні (методи індукції, дедукції, експертних оцінок, аналогії) і формалізовані (статистичний, екстраполяції, моделювання та інші).

Прогноз проводиться, виходячи із загальнолюдських цінностей, головною з яких є людина, його здоров’я, якість довкілля та збереження навколишнього природного середовища.

Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки при побудові прогнозних моделей необхідно виявити фактори, від яких суттєво залежить прогноз та з’ясувати їх співвідношення з прогнозованим явищем, а також розробити алгоритм і програми моделювання змін довкілля під дією певних факторів. Для цього буде здійснено:
-  збір та аналіз інформації про поточний стан складових довкілля, включаючи значення ключових екологічних показників довкілля (кліматичні, метеорологічні, гідрологічні спостереження, дані про фонове забруднення та ін.);
-  проведення консультацій з громадськістю щодо про ефективності проекту та екологічних цілей.

7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування.
Закон України «Про охорону навколишнього природного середовища», визначає загальні вимоги в галузі охорони навколишнього середовища при розміщенні, проектуванні, будівництві, введенні в експлуатацію, експлуатації, консервації, споруд та інших об’єктів.
Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розгляд планувальних та інженерних заходів, які рекомендовані для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків на довкілля, а саме:

­ -* ресурсозберігаючі заходи – збереження і раціональне використання земельних та водних ресурсів, повторне їх використання та ін.;
­ -* планувальні заходи – функціональне зонування, організація санітарно-захисних зон, озеленення території та ін.;
­ -* охоронні заходи – заходи щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища.

Окрім того, здійснюється оцінка обмежень будівництва об’єкту за умовами навколишнього природного, соціального, техногенного середовища та обсяг інженерної підготовки території, необхідний для дотримання умов безпеки навколишнього середовища.

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку.

Відповідно до частини 3 статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» у складі містобудівної документації звітом про стратегічну екологічну оцінку для проектів містобудівної документації є розділ "Охорона навколишнього природного середовища", який має відповідати вимогам частини 2 цієї статті.
Пропонується така структура Звіту про стратегічну екологічну оцінку:

1) зміст та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування;

2) характеристика поточного стану довкілля, у тому числі здоров’я населення, та прогнозні зміни цього стану, якщо документ державного планування не буде затверджено (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

3) характеристика стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

4) екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров’я населення, які стосуються документа державного планування, зокрема щодо територій з природоохоронним статусом (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

5) зобов’язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов’язані із запобіганням негативному впливу на здоров’я населення, встановлені на міжнародному, державному та інших рівнях, що стосуються документа державного планування, а також шляхи врахування таких зобов’язань під час підготовки документа державного планування;

6) опис наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, у тому числі вторинних, кумулятивних, синергічних, коротко-, середньо- та довгострокових (1, 3-5 та 10-15 років відповідно, а за необхідності - 50-100 років), постійних і тимчасових, позитивних і негативних наслідків;

7) заходи, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування;

8) обґрунтування вибору виправданих альтернатив, що розглядалися, опис способу, в який здійснювалася стратегічна екологічна оцінка, у тому числі будь-які ускладнення (недостатність інформації та технічних засобів під час здійснення такої оцінки);

9) заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;

10) опис ймовірних транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення (за наявності);

11) резюме нетехнічного характеру інформації, передбаченої пунктами 1-10 цієї частини, розраховане на широку аудиторію.

9. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання.
Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки проекту подаються до Козинської селищної ради Обухівського району Київської області за адресою: 08711, Київська обл., Обухівський р-н, смт. Козин, вул. Партизанська, 2. Тел./факс: (044) 251-65-83, (04572) 394-69.

Строк подання зауважень і пропозицій становить 15 днів з дня її оприлюднення, тобто до 1 серпня 2019 року.

наверх