Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Про Козин

В Козині працюють наступні підприємства:

1. Козинське лісництво із загальною площею території 4302 га.

Основна господарська діяльність лісництва - ведення лісового господарства, куди входить: рубка-догляд – 32,6 га на рік; вибірково-санітарна рубка – 20 га на рік.
- відновлення лісу – 15,6 га/рік
- заготівля лісового насіння – 521 кг/рік

2. Лісозаготівельний цех. Рік заснування – 1968. Його промислова продукція – пиломатеріали 100 м3/місяць, та столярні вироби. Форма власності – державна.

3. ВАТ «Космос». Рік заснування 1958, як промартіль. В наступні роки мав назви: «Козинський завод побутової хімії », «Цех № 87 об’єднання «Кристал»», завод «Космос». З 1994 року – ВАТ «Космос». Форма власності – колективна. Види промислової продукції і товари народного вжитку з пластмаси.

4. ЗАТ «Зв’язок». Рік заснування – 1979, як «Територіально-експлуатаційне управління зв’язку № 5 міннафтогазбуду СРСР». З 1996 року – ЗАТ «Зв’язок». Форма власності – приватна. Господарська діяльність ЗАТ «Зв’язок» - надання послуг зв’язку, та будівництво інженерних споруд. (обсяги – 2 млн. грн./рік)

В Козині працює загальноосвітня школа І-ІІІ ступеней, та дитячий садочок «Ялиночка».

Також функціонують Козинська мед амбулаторія, приватна стоматологічна клініка, ще одна приватна клініка, санаторій «Пролісок», оздоровчі табори для дітей і школярів: «Ясний», «Дніпро», «Дозвілля», «Каштан», «Буревісник», а також 9 баз відпочинку від Київських підприємств та установ.

В селищі побудований новий будинок культури загальною площею 1850 м2 з кінозалом, та приміщеннями для культурно-масової роботи. Працює селищна бібліотека з книжковим фондом в 20 тис. примірників, дитяча школа мистецтв. В козині існує молодіжний хореографічний ансамбль «Юність».

В 2008 році зданий в експлуатацію новий спортивний комплекс який включає в себе: футбольне поле зі штучними покриттям, майданчики для волейболу, баскетболу, тренажерного устаткування, бігові доріжки.

В Козині відкрито історико-краєзнавчий музей, музей Анатолія Солов’яненка, літературний музей Обухівщини. Працює готель «Візит».

Починаючи з другої половини ХХ століття Козин ставав все більш відомим як зона відпочинку і оздоровлення для сотен і тисяч трудящих Київських підприємств і установ. Пісчані береги річки Кизинки, Дніпра, багатьох озер слугували пляжами в літній період року, а лісові смуги, відкриті лугові простори – для зимових видів спорту. В останні роки, в результаті інтенсивної забудови території на околицях селища приватними забудовниками, значна частина Козинського ландшафту для відпочинку і спорту втрачена.

На території селища діють два православні храми:

- Свято-Покровська церква УПЦ КП;
- Свято-Борисо-Глібська церква УПЦ КП.

В козині встановлено пам’ятники:
- Загиблим односельчанам у Великій Вітчизняній війні;
- Козинській партизанській підпільній організації «Честь і Батьківщина»;
- жертвам голодомору 1932-1933 років;
- Анатолію Солов’яненку (надмогильний).

Козин пишається своїми видатними земляками:

- Іваном Мироновичем Чиженком – професором, академіком Національної Академії наук України;
- Петром Петровичем Федоренком – доктором технічних наук, дійсним членом Академії будівництва та архітектури України
- Загородньою Світланою Петрівною – заслуженою артисткою України.

Матеріал підготовив: Олійник Євген Іванович

наверх