Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

БЕЗПЕКА НА ВОДОЙМАХ – ПОНАД УСЕ!

Із настанням літа тема безпеки відпочиваючих особливо актуальна. Козинці та гості все більше намагаються проводити час біля водойми, а дітлахи з ранку до вечора плескаються у Козиці. Але саме дозвілля біля водойми часто буває дуже небезпечним, тож варто нагадати , про те що робити, якщо на ваших очах тоне людина?
Потрібно негайно оцінити ситуацію та подивиться, чи немає поруч рятувального, засобу. Ним може бути все, що збільшить плавучість людини і що ви в змозі до неї докинути.
Уміння надати допомогу при нещасних випадках потрібне кожній людині. Якщо ви кинулися на допомогу, то треба максимально враховувати течію води, вітер, відстань до берега. Наближаючись до потерпілого, потрібно заспокоїти і підбадьорити плавця, що вибився із сил. Якщо це вдалося і постраждалий може контролювати себе, він повинен триматися за плечі свого рятівника. Якщо ж постраждалий не контролює своїх дій - поводитися з ним треба жорстко, не даючи йому впасти у стан паніки.
Підпливши до потопаючого, треба пірнути під нього й одним із прийомів захоплення (класичний – узявши за волосся) транспортувати до берега.
У випадку, якщо потопаючому вдалося схопити вас за руки, ноги або шию, звільняйтеся і негайно пірнайте. Інстинкт самозбереження змусить потерпілого вас відпустити. Якщо ж він уже занурився у воду, не припиняйте спроб знайти його там.
Коли потерпілого витягните на берег, основну увагу слід звернути на колір шкіри, дихання, серцеву діяльність, рефлекси очей, ширину зіниць. Допомога надається залежно від його стану.
Правила користування катерами та маломірними суднами: Вихід маломірних (малих) суден у плавання дозволяється за:
• сприятливих погодних умов;
• технічної справності судна;
• наявності устаткування та спорядження, перелічених в документах класифікаційного товариства;
• наявності діючих суднових документів та відповідного свідоцтва (диплома) на право керування судном.
Судноводії маломірних (малих) суден зобов’язані:
• забезпечувати безпеку плавання судна та пасажирів;
• уміти своєчасно надавати допомогу потерпілим на воді;
• доставляти потерпілих на воді в лікувальні заклади;
• при погіршенні гідрометеорологічних умов переходити до укриття.
Під час плавання на безпалубному маломірному (малому) судні пасажири та члени екіпажу повинні бути одягнені в рятувальні нагрудники (жилети).

Однією з основних небезпек, що призводять до трагічних ситуацій, є купання в нетверезому стані, тому не заходьте у воду в стані сп’яніння. Будьте уважні відпочиваючи разом з дітьми, не залишайте їх без нагляду та пильно слідкуйте за безпекою їхніх ігор.

наверх