Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

КОЗИНСЬКИЙ ПАСІЧНИК ЗІ СТАЖЕМ

Бджоли – чи не найдавніші жителі нашої планети. Із ними пов’язано безліч міфів та легенд. Стародавні єгиптяни вважали що душа померлого залишала людину у вигляді бджоли. А стародавні греки були впевнені, що боги на Олімпі їли «солодкий нектар». На деяких найдавніших монетах світу, які були зроблені у Стародавній Греції зображали бджіл.
Щорічно, 19 серпня в Україні відзначають День пасічника - професійне свято бджолярів. Цього ж дня християни відзначають Преображення Господнє, яке в народі називають Яблучний Спас. Цього дня за традицією в церквах освячують яблука та мед. Пасічники освячують вулики перед настанням холодів, щоб бджоли добре перезимували.
Із професійним святом хочемо привітати пасічника із багаторічним досвідом, козинця Володимира Васильовича Яцківа.
Бджоляр має 17 вуликів 4 відводки, які дісталися йому у спадщину від батька. Чоловік розповідає що бджільництво - заняття захопливе і цікаве тому спробувавши одного разу, продовжує займатися ним і по сьогодні. «Хоча справа ця не легка, дуже відповідальна, втім я із задоволенням займаюсь нею, адже бджола - комаха що приносить людям користь, тож комусь треба подбати і про неї», говорить Володимир Васильович.
Дехто вважає що бджільництво справа легка, мовляв, вивіз вулики у поле, а бджоли самі нанесуть меду, втім, таке враження хибне, адже за бджолами потрібен ретельний догляд, який у різний час неоднаковий. «Це залежить від пори року та стану бджоляних сімей. Пасічнику завжди доводиться допомагати бджолам у створенні тих умов, яких вони потребують. Так, наприклад, весною бджоли можуть терпіти від негоди, холоду. У цей час треба особливо старанно утеплювати гнізда бджоляних сімей та вулики. Влітку під час спеки потрібно притінювати вулики, щоб бджолам не було жарко. Восени, при похолоданнях, знову треба вулики старанно утеплювати. Основну увагу протягом усього пасічного сезону треба приділяти забезпеченню бджіл кормом» - ділиться пасічник.
Щороку вулики вивозять в поле чи на луг для того щоб бджоли мали змогу зібрати більше меду із різних квітів. Володимир Васильович вивозить вулики у Безрадичі, Ржищів, Кагарлик.
Здавна відомо і про цілющі властивості меду, його широке застосування у косметології, не кажучи вже про кулінарію. Існує понад двадцять видів меду: акацієвий, липовий, гречаний, тощо. Кожен вид має свої особливості, головне - щоб мед був справжнім. Тож, ми запитали поради у пасічника, як розрізнити справжній мед від штучного: «Якщо мед ллється суцільною безперервною цівкою – це означає що він справжній», - зазначив бджоляр.

наверх