Козинська
селищна рада

Обухівського району
Київської області

Убережіть себе від захворювань

Небезпечне захворювання, через яке у 90-их роках померло близько 700 українців, знову повертається. Мова йде про дифтерію, зазначають в МОЗ.
У 1991–1998 роках в Україні вже була епідемія. Тоді через низьке охоплення вакцинацією захворіло близько 20 тисяч людей, 696 із них померли. Впродовж останніх років в Україні реєструвалися поодинокі випадки. Та останнім часом, лікарі знову б’ють на сполох. Сьогодні, в Обухівському районі не зареєстровано жодного випадку захворювання на дифтерію, але ми перебуваємо у зоні ризику, адже у Києві зафіксовано спалах захворювання.
Дифтерію називають більш небезпечною хворобою, аніж кір. Адже захворювання проходить важко, та часто закінчується летально. Підхопити це захворювання можливо повітряно-крапельним шляхом, або через предмети побуту, яким користувався хворий. Збудник дифтерії – коринебактерія – може зберігатися у зовнішньому середовищі до 15 діб.
Лікар Козинської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Ілона Ігорівна Ковальчук, докладно розповіла про це не безпечне захворювання, - «його підступність у тому, що перші симптоми дифтерії нагадують ангіну: підвищення температури, біль у горлі, ускладнення дихання та ковтання, осиплість голосу. Проте одна із головних ознак – це наліт на уражених інфекцією органах. Зазвичай – це мигдалини.
Щеплення є найефективнішим заходом проти цього підступного захворювання. Згідно календаря, щеплення роблять у 2, 4, 6 місяців, а потім у 1,5 роки та у 6».
Дорослим також необхідно проводити ревакцинацію кожні 10 років, тобто, у 16, 26, 36 років і т.д. Якщо, за якихось причин, ревакцинацію пропущено чи відтерміновано, то громадянам, необхідно як найшвидше її зробити.
АДП-М - комплексне щеплення від дифтерії та правця, дозволяє ввести іммунобіологічний препарат в людський організм. Він запобігає зараженню цими інфекціями. У Козинській амбулаторії загальної практики сімейної медицини є всі необхідні сироватки. «Ми проводимо щеплення громадян від дифтерії та правця абсолютно безкоштовно. Для цього потрібно, просто прийти до амбулаторії загальної практики сімейної медицини», - зазначила лікар Ілона Ігорівна.
Щеплення дітей проходить згідно графіку. І батьки, і адміністрація школи пильно стежать за наявністю всіх необхідних щеплень, а от щеплення дорослих у Козині відбувається дуже повільно. «За останні 2 місяці до амбулаторії за щепленням, звернулося лише 30 дорослих. Мабуть, через зайнятість чи надмірну безпечність, дорослі неохоче йдуть вакцинуватися, але хочу зауважити, що хвороби не обирають собі жертву за статтю чи віком, і будь - хто може перебувати у зоні ризику. Тож, не нехтуйте власним здоров’ям та захистіть себе й дітей від потенційно небезпечних інфекцій.

наверх